Információk

A Médiakutató elsődleges célja a médiakutatás és annak határterületein folyó kutatásokból születő publikációk a tudományos minőségbiztosítással kontrollált megjelentetése és terjesztése, ami egyrészt hozzárjárulás a média szerepéről, társadalmi helyéről és funkcióiról szóló társadalmi és tudományos diskurzushoz, másrészt naprakész, a tudományos trendeket követő, az oktatásban használható szövegek biztosítása. A folyóirathoz beérkezett kéziratot a médiakutatás területén jártas szakértők anonim módon értékelik, és az ő javaslatuk alapján a kéziratért felelős szerkesztő szintén anoním módon, tehát csak a szöveg merítumait szem előtt tartva dönt a kézirat megjelenéséről a főszerkesztő véleményét kikérve.

A Médiakutató sztorija

2000-ben, egy baráti összejövetelen – Králik Miklós „szalonjában” – a közszolgálati műsorszolgáltatás dilemmáiról beszélgettünk. Az éjszakába nyúló beszélgetés során ugyan nem sikerült megoldanunk a közszolgálati média évtizedes dilemmáit, ám az valamennyiünk számára nyilvánvalóvá vált, hogy a diskurzust folytatnunk kell. Így született meg a Médiakutató kiadásának gondolata.

A Médiakutató a kommunikáció- és médiatudomány jelentős folyóiratává vált az évek során. Olvasnak minket médiakutatók, újságírók, egyetemi hallgatók, online és nyomtatott formában egyaránt. Alapítványunkat támogatta már magánvállalkozás, egyetem, közben a folyóirat mindvégig megőrizte függetlenségét: a szerkesztés egyetlen szűrője a tudományos igényesség. Rovataink tükrözik a média sokféle megközelítését.

Szerkesztőségünk tagjai több évtizedes szakmai vagy kutatói gyakorlattal, akadémiai fokozattal rendelkező, szakemberek a médiatudományok különféle területeiről. Alkalmanként vendégszerkesztőket is alkalmazunk. Minden cikkünket kettős, anonim bírálatnak vetjük alá (double-blind peer-review), emellett alapos olvasószerkesztés révén biztosítjuk a megszokott, magas színvonalat.

Rendeljék meg lapunkat nyomtatott formátumban is az alábbi emailcímen!

A szerkesztők
info@mediakutato.hu